Lumea văzută de un român pasionat de fotografie. Creațiile sale de artă digitală sunt cu adevărat impresionante

Lumea văzută de un român pasionat de fotografie. Creațiile sale de artă digitală  sunt cu adevărat impresionante

Numele meu este Ionuț Caraș și sunt din România. Am 36 de ani , căsătorit și am un înger mic , pe nume Ioana .” Așa își începe caracterizarea pe site-ul boredpanda.com, românul ce a uimit o lume întreagă cu fotografiile sale digitale. Aesta susține că a descoperit arta digitală în urmă cu 10 ani, iar prin aceste creații vrea să le prezinte oamenilor momente unice de viață, pline de emoții și magie.

(sursa:boredpanda.com)

 

 

sursa

autor

Articole recente
Comments ( 15 )
  1. Carmen Genoveva
    decembrie 2, 2014 at 7:46 pm
    Reply

    Divin ! Esti cu adevarat calauzit de Inspiratia Divina ! Felicitari ! Multumesc pentru incantarea pe care am trait-o !

    • Caras Ionut
      decembrie 4, 2014 at 9:35 am
      Reply

      🙂 Multumesc frumos Carmen, apreciez foarte mult si ma bcuur ca va place ceea ce fac. Spor in toate, Ionut.

  2. Lucia
    decembrie 3, 2014 at 11:08 am
    Reply

    Realitate sau basm?
    In aceste imagini parca se imbina mai multe universuri…minunate.Cert este ca iti ating cu adevarat sufletul la modul sublim.
    Multumim 🙂
    Clipe de inspiratie divina,tuturor!

  3. Pașa Claudia
    decembrie 3, 2014 at 9:08 pm
    Reply

    Un adevărat artist, felicitări!

  4. Gerlinde Schuster
    decembrie 3, 2014 at 9:54 pm
    Reply

    Adevarat talent! Felicitari…..toate fotografiile sunt foarte reusite!!!! As putea sa ma uit ore intregi la ele! Bravo!!!!

  5. ion florin
    decembrie 3, 2014 at 10:55 pm
    Reply

    Esti un adevarat artist care rapeste frumusetile vietii si ale naturii si le transpune pentru a ne incinta nu numai privirea ci si sufletul!

  6. adrian creitaru
    decembrie 3, 2014 at 11:32 pm
    Reply

    Ionut, e admirabil ceea ce faci. Compoziţia foarte bună, o bună stăpânire a culorii, mai ales în temele „ton in ton”. Nu duci lipsă de idei şi eseul se simte bine adus prin retina ta. Greetings

  7. renata
    decembrie 4, 2014 at 2:02 pm
    Reply

    deosebite!fara aer am ramas….continua!tatal meu era fotograf la nunti in perioada 80 si avea laboratorul in debara,poze alb-negru,ce mai ,color cu greu….o facea din pasiune,dar portretele lui erau cele mai reusite,cred ca am o sumedenie,spre deosebire de alti copii din acea vreme.si poze,cutii intregi de azomures!ma intreb ce ar fi facut cu tehnologia de azi…..
    Felicitari!

  8. Razvan Ianculescu
    decembrie 4, 2014 at 3:31 pm
    Reply

    Imi place fotografia, ma uit intotdeauna cu placere la poze.
    Dar ce-am vazut la tine este dincolo de frumos. Arta in cel mai pur sens. Pur si simplu, fotografiile tale ma transpun in locul fotografiat, instant.

    Felicitari!

  9. iuliana
    decembrie 4, 2014 at 4:52 pm
    Reply

    Superb Ionut!Cuvintele nu-si au rostul….

  10. DB
    decembrie 5, 2014 at 1:51 am
    Reply

    Superb Ionut. Felicitari.

  11. Sandra Rugina
    decembrie 5, 2014 at 12:58 pm
    Reply

    Superb!! Te urmaresc de o vreme pe facebook 🙂 Minunate lucrarile! Felicitari!

  12. TEREZIA FILIP
    decembrie 7, 2014 at 11:41 pm
    Reply

    Splendid, splendid, splendid! Atât.

  13. Mirea Laurentiu
    decembrie 10, 2014 at 2:47 pm
    Reply

    Ramii fara cuvinte! Nemaipomenit!

  14. Boris
    decembrie 11, 2014 at 2:17 pm
    Reply

    frumos, de n-am cuvinte.
    Imi aminteste de filmul ”What Dreams May Come”